Namams

Mūsų įmonė specializuojasi saulės elektrinių projektavimu ir įrengimu buitiniams vartotojams. Jeigu turite klausimų saulės energetikos tema, kreipkitės, mes mielai pakonsultuosime, patarsime.

Turėdami ilgametę patirtį standartinę 5-30 kW saulės elektrinę nuo projekto pradžios iki pilno paleidimo įrengsime per maždaug mėnesį, o virš 30 kW – per 6 mėnesius, priklausomai nuo įrengimo vietos, projektavimo sąlygų ir pan.

2017 m įsigaliojęs Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimas leidžia paprasčiau  patiems  gamintis elektrą. Buitiniams vartotojams, įsirengiantiems iki 30 kW saulės elektrines, nereikia gauti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) išduodamų leidimų vykdyti veiklą elektros energetikos sektoriuje ir kreiptis dėl pažymos apie saulės elektrinės įrenginių techninę būklę.

Fiziniai asmenys, planuojantys įsirengti didesnę nei 30 kW saulės elektrines privalo kreiptis į VERT ir gauti leidimą plėtoti elektros energijos pajėgumus, tuomet pasirūpinti prijungimo prie elektros tinklo projekto parengimu, saulės elektrinės įrengimu, gauti VERT pažymą apie saulės elektrinės energetikos įrenginių techninę būklę. Jei įvykdomi visi kriterijai, tuomet  VERT suteikia leidimą gaminti elektros energiją.

Mes mielai Jums padėsime įsirengti saulės elektrinę namuose pagal Jūsų poreikius ir technines galimybes. Tai užtruks nuo 1 iki 6 mėnesių.

Saulės elektrinių įrengimas

Įrengti saulės elektrinę reikia patikėti profesionalams, nes taip sutaupysite laiko ir net pinigų. Patiems imtis tokių darbų nerekomenduojama net ir tuo atveju, jei tai mažos galios – iki 30 kW – saulės elektrinė ir joje gaminama elektros energija bus naudojama tik buityje, nepatiekiant pagamintos elektros energijos į elektros tinklus.

Mūsų komandos specialistai pirmiausiai patars, kokio galingumo saulės elektrinę Jums pasirinkti, o tuomet pasirūpins jos įrengimu.

Saulės elektrinės Nuo 1 kW iki 30 kW įrengimo seka:

  1. Energetikos skirstymo operatoriaus (ESO) prisijungimo sąlygų gavimas: prisijungę prie ESO savitarnos svetainės, skiltyje „Paraiškos” privalote užpildyti paraišką.
  2. Gavę paraišką ESO atstovai paruošia Prijungimo sąlygas bei Prijungimo sutartį, kurią turi pasirašyti vartotojas. Gavę pasirašytą sutartį, ESO atstovai vartotojui atsiunčia Elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį.
  3. Tuomet įrengiama saulės elektrinė. Atlikęs visus darbus, rangovas vartotojui  išrašo laisvos formos deklaraciją, patvirtinančią, kad elektrinės įrengimo darbai atlikti kokybiškai, laikantis teisės aktų reikalavimų. Taip pat, kad įranga suderinta ir išbandyta bei atitinka Elektros įrenginių įrengimo taisyklių reikalavimus.
  4. Per dvi darbo dienas pas vartotoją atvyksta ESO specialistai, kurie įrengia išmanųjį dvipusės apskaitos skaitiklį. Elektrinė pradeda savo darbą.

Saulės elektrinės virš 30 kW įrengimo seka:

  1. Išankstinių sąlygų, dėl prisijungimo prie ESO saulės elektrinėms  nuo 30 kW, pildymas.
  2. Plėtros leidimo iš Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) gavimas.
  3. ESO Prisijungimo sąlygos nuo 10 kW saulės elektrinei pažymos gavimas.
  4. Ruošiamas techninis elektrinės projektas su prijungimo prie ESO dalimi.
  5. Įrengiama elektrinė.
  6. Vykdomi išsamūs varžų matavimai, elektrinė išbandoma.
  7. Jei saulės elektrinė atitinka visus VERT keliamus reikalavimus, išduodama tai patvirtinanti pažyma.
  8. VERTišduoda elektros gamybos leidimą.
  9. Pasirašoma sutartis su ESO. Elektrinė pradeda savo darbą.

„Solners“ darbuotojai specialistai turi visas VERT reikalaujamas kvalifikacijas, būtinas kokybiškai atlikti saulės elektrinių projektavimo bei testavimo darbus. Nors iš pirmo žvilgsnio saulės elektrinės įrengimo procesas gali pasirodyti sudėtingas, tačiau su profesionalų pagalba tai įvykdoma per 1-6 mėnesius.

Dar niekada nebuvo taip paprasta tapti energetiškai nepriklausomais, sutaupyti pinigų ir prisidėti prie aplinkai draugiškų idėjų įgyvendinimo.

Saulės elektrinės monitoringas

Įgyvendinti projektai

saulės baterijos pramonei, verslui, privatiems

Saulės baterijos privačiam namui Šiaulių r.
Saulės baterijos privačiam namui Šiaulių r.

Sumontuota 10 kW  saulės jėgainė ant privataus namo stogo Šiauliuose.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje

Sumontuota 7.5 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Klaipėdoje. Sumontuoti Solar Frontier  moduliai,  ABB inverteris ir specialiai šiferinei stogo dangai pritaikyta montavimo sistema. 

Saulės baterijos privačiam namui Joniškyje
Saulės baterijos privačiam namui Joniškyje

Sumontuota 10 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Joniškyje. Fronius Symo 8.2 M inverteris. Montavimo sistema skirta profiliuotai skardai.  

Saulės baterijos privačiam namui Anykščių r.
Saulės baterijos privačiam namui Anykščių r.

Sumontuota 9 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Anykščiuose.

Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje

Sumontuota 7.5 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Klaipėdoje.

Saulės baterijos privačiam namui Šiauliuose
Saulės baterijos privačiam namui Šiauliuose

Sumontuota saulės jėgainė ant privataus namo stogo Šiauliuose.

Saulės energija namams

2017-aisiais atlikto rinkos tyrimo duomenimis daugiau nei 70 procentų Lietuvos gyventojų saulės energiją įvardino kaip pagrindinį energijos šaltinį, kurį norėtų naudoti savo namuose. Pagrindiniai argumentai – noras sumažinti išlaidas elektros energijai ir noras pasiekti energetinę nepriklausomybę. Taip pat – prisidėti prie gamtos tausojimo.

Beveik pusė apklaustųjų pripažino, jog pagrindinis aspektas, neleidžiantis jiems įsirengti saulės jėgainių namuose, yra pradinės investicijos. Galime patikinti, jog šios technologijos visame pasaulyje sparčiai pinga,  o galimybės pasinaudoti Europos sąjungos paramos fondų skiriamomis lėšomis sudomina vis daugiau vartotojų svajones paversti realybe.

Taip pat nederėtų paisyti mitų, kurie byloja apie per mažą saulėtų dienų kiekį ar, pavyzdžiui, tai, kad saulės kolektoriai būtinai turi būti nukreipti tik į Pietų pusę. Galime patikinti ir pagrįsti empiriniais duomenimis tai, kad saulės Lietuvoje tikrai pakanka tam, kad būtų patenkiname visi vartotojų poreikiai. Energijai gaminti nėra reikalingi tiesioginiai saulės spinduliai, o tik saulės šviesa, tad ir debesuotomis dienomis sistema puikiai veikia ir žinoma tikrai nėra būtina saulės jėgainę visad nukreipti tik į Pietų pusę.

Energijos šaltuoju metų laiku pagaminama kur kas mažiau, tačiau paskaičiuota, jog Lietuvoje iš instaliuoto 1 kW sugeneruojama 1000 kWh per metus. Didžioji dalis šios energijos yra pagaminama per pavasarį ir vasarą, tačiau nederėtų baimintis sezoniškumo, nes ir vėsiuoju metų laiku saulėtų dienų būna pakankamai.

Jei nusprendėte nepaisyti mitų ir įsirengti saulės elektrinę, mes mielai Jums padėsime ir dar priminsime tai, kad tokios elektrinės reikalauja minimalios priežiūros. Čia nėra judančių dalių, o konstrukcijos yra itin patvarios ir atsparios aplinkos poveikiui, tad rūpesčių dėl to nekils.

Namas, su saulės jėgainėmis, rinkoje turi prnašumą, tad investicija į žaliąją energetiką yra daug apimanti ir leidžianti atlikti ilgalaikes ir patikimas ivesticijas.

Ar norėtumėte sužinoti saulės baterijų kainą?

Sužinoti baterijų kainą