Ekologija ir tvarus vartojimas

Ekologija ir tvarus vartojimas

Saulės energija nekelia jokios taršos, neturi poveikio aplinkai ir yra ekologiška.  Vienas iš svarbiausių aspektų yra tas, jog išgaunant saulės energiją neatsiranda jokių šalutinių produktų, tokių kaip anglies dioksidas ar kiti teršalai, turintys kenksmingą poveikį atmosferai.

Kadangi pasaulis ieško švaresnės energijos, per pastaruosius penkerius metus saulės energijos pajėgumas padidėjo net šešis kartus. Viena pagrindinių visos žmonijos užduočių yra sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro, tad saulės elektrinių plėtra ne tik namų ūkiuose, bet ir versle, yra vienas pagrindinių žingsnių saugoti aplinką ir visą planetą.

Be abejonės saulės sistemų įrengimas ir gamyba yra susiję su kai kuriais į aplinką išmetamais teršalais, o kai kurie veiksniai gali daryti įtakos, pavyzdžiui, paukščiams ar vabzdžiams, tačiau labai svarbu, kad saulės elektrinėmis rūpintųsi kvalifikuoti profesionalai, kurie išsamiai įvertina visus veiksnius ir užkerta kelią galimam žalingam poveikiui aplinkai.

Lietuva yra viena žaliausių Europos šalių, galinti didžiuotis unikalia gamta, geriamo vandens ištekliais ir tyru oru. Tik plėtodami švarią ir atsinaujinančią energetiką galime tai išsaugoti ir ateities kartoms. Todėl mūsų misija yra tvaraus vartojimo skatinimas ir siekis prisidėti prie aplinkos išsaugojimo jau dabar.

Saulės energetika jau čia!

Kaip ir daugelis pažangiausių technologijų, saulės energijos gamyba buvo naudojama kosminėse stotyse bei kelionėms į kosmosą. Sunku tuo patikėti, nes dabar šį technologija yra šalia mūsų: saulės energija paverčiama į elektrą, kuri aprūpina kasdieninius poreikius namų ūkyje, įgalina pakrauti transporto priemones, o taip pat egzistuoja net vadinamieji žaliosios energetikos parkai, kur saulės jėgainės užima didžiulius plotus ir pagamina daugybę kilovatų elektros energijos.

Šis saulės energetikos vystymasis glaudžiai susijęs su visuomenėje akcentuojamu atsinaujinančių išteklių vartojimu. Iškastinio kuro atsargos sparčiai nyksta, o be to tokio kuro naudojimas sukelia daugybę aplinkos taršos problemų – nuo išskiriamų suodžių iki šiltnamio efekto, kuris kelia didžiulį pavojų visai mūsų planetai.

Klimato apsauga privalo būti vienas iš prioritetinių klausimų visame pasaulyje, o ypač sparčiai besivystančiose šalyse. Tai reikalauja restruktūrizuoti energetikos pramonę, o vienintelis būdas sustabdyti klimato kaitą – plėtoti atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimą. T.y. iškastiniam kurui alternatyvių energijos šaltinių populiarinimas, o darant juos kuo prieinamesnius paprastiems vartotojams, sumažinant vartojimo kaštus ir pradines investicijas.

Viena siekiamybių – namai ar net biurai, kurie visą reikiamą energiją gauna iš atsinaujinančių šaltinių. Saulės elektrinės yra vienas iš būdų tai įgyvendinti ir kasmet tobulinant šią technologiją jau dabar galima teigti, kad svajonės apie energetiškai nepriklausomas namas yra netolima ateitis.

Saulės energijos ir su ja susijusių technologijų skeptikai iškelia klausimą apie tai, kiek energijos sueikvojama elektrinių elementų gamybai ir kokie yra jų eksplotavimo kaštai. Vieni naujausių tyrimų, atliktų Vokietijoje, patvirtino, jog per savo veikimo ciklą saulės elektrinių elementai pagamina 6-14 kartų daugiau energijos, tad jų efektyvumas ir nauda aplinkai yra akivaizdūs (vien CO2 kiekis, patekęs į aplinką įvertinus visus su elektros jėgainių įrengimu ir eksplotacija susijusius kaštus yra 90 procentų mažesnis – t.y. į aplinką patenka tik 10 procentų anglies dvideginio, kuris būtų išskirtas naudojant iškastinį kurą tam pačiam energijos kiekiui pagaminti).

Saulės baterijų gamintojai, atitinkantys aukščiausius standartus ir akcentuojatys tvarų vartojimą, įsipareigoja nemokamai surinkti ir perdirbti visus elementus, kurie lieka, kai įrengimai nustoja veikti. Tai reiškia, kad perdirbama net iki 95 procentų visų žaliavų.

Tvaraus vartojimo idėjos vis labiau akcentuojamos ir mūsų visuomenėje, o „Solners“ komanda jau du dešimtmečisu skaičiuojančia darbo patirtimi įrodo, kad yra pasiruošusi Jums padėti jas įgyvendinti. 

Patogus gyvenimas

Didelė dalis pasaulio gyventojų dar niekada negyveno taip patogiai kaip dabar. Išmanieji kasdieninio naudojimo įrenginiai, robotai, palengvinantys ne tik gamybos procesus, bet ir buities darbus ar net, pavyzdžiui, sudėtingiausias operacijas. Visa tai neveiktų be elektros energijos. Gamtinės dujos, nafta, anglis ar branduolinė energija – tai ištekliai, kuriuos mums dovanoja mūsų planeta, tačiau šios dovanos yra ribotos. Taigi XXI a. taip sparčiai besivystančios technologijos mums ne tik suteikia galimybes gyventi patogiai, bet ir vis dažniau sukelia galvos skausmą, kaip nepritrūkti energijos.

Iškastinis kuras senka, jo kaina didėja ir tai ne tik kelia nerimą dėl galimo energijos trūkumo, bet ir skatina nesutarimus tarp valstybių, Ilgą laiką svaria alternatyva buvo laikyta branduolinė energetika, tačiau ji taip pat reikalauja išteklių, kurie pamažu senka, o be to nuolat kyla daugybė diskusijų dėl jos saugumo. Pasaulyje jau matėme keletą siaubingų pavyzdžių, kuomet gedimai tokiose elektrinėse pareikalavo didžiulio aukų skaičiaus, o avarijų padariniai bus jaučiami dar ilgai.

Saulės mums dovanojama energija yra tikras lobis ir pagrindinė mūsų užduotis yra sugebėti juo pasinaudoti. Svarbu tai, kad šis procesas yra itin draugiškas gamtai, o jau veikianti saulės elektrinė nereikalauja išskirtinės priežiūros. Kai kurios jos dalys nepaisydamos aplinkos poveikio gali tarnauti net du dešimtmečius. 

Draugiško aplinkai vartojimo idėjos jau tampa ne tik mada, bet ir būtinybe ir nenuostabu, jog įvertinama vis daugiau kriterijų, kodėl saulės energijos naudojimas mūsų poreikiams yra pranašesnis už kitus šaltinius. Pavyzdžiui, vienas tokių kriterijų, apie kuriuos turbūt susimąstome retai, yra tas, jog saulės energetika yra tyli energetika. T.y.  saulės energijos  pavertimas elektros energija yra visiškai tylus procesas. Pavyzdžiui, vėjo jėgainės ar kitas atsinaujinančius išteklius naudojančios jėgainės skleidžia garsą. Vėjo jėgainių garsas apskritai yra vienas didžiausių šios energetikos srities minusų.

Taigi nors ir tylus, tačiau itin efektyvus būdas gauti elektros energijos yra mūsų visų ateitis ir garantas, jog ir toliau galėsime gyventi patogiai. Tik svarbu, kad to patogumo kaina neviršytų mūsų planetos galimybių. Ši riba labai trapi, tad laikas veikti jau dabar.

Kviečiame prisijungti prie tvaraus ir aplinkai draugiško vartojimų idėjų kartu su „Solners“!