ES parama

16 mln. eurų ES paramos - saulės elektrinėms

Nuo 2019-ųjų metų gegužės iki 2022-ųjų metų ES planuoja skirti daugiau nei 16 mln. eurų paramą fiziniams asmenims atsinaujinančių energijos išteklių srityje.

 Mūsų įmonės specialistai mielai pakonsultuos Jus ES paramos gavimo klausimais. Padėsime Jums užpildyti reikiamus dokumentus ir atliksime visus su projekto administravimu susijusius darbus, pateiksime projekto ataskaitas.

Nors saulės energetika  tampa vis pigesnė ir saulės elektrinių atsiperkamumas skaičiuojamas jau greičiau nei po penkerių metų, pradinės investicijos yra vienas dažniausių aspektų, stabdančių privačių vartotojų ar juridinių asmenų planus gaminti elektrą saulės spindulių pagalba.

Finansinę naštą gali palengvinti Aplinkos ministerijos administruojamų Klimato kaitos specialiųjų programų lėšos, o taip pat Europos sąjungos atsinaujinančios energetikos paramos fondų skiriama parama.

Bendradarbiaudami su šios srities profesionalais ne tik gausite pačią naujausią informaciją, bet ir nepriekaištingai užpildysite visus reikiamus dokumentus, o jūsų įrenginiai atitiks visus reikalavimus.

ES parama saulės elektrinėms

Energetikos ministerija nuolat skatina tiek fizinius, tiek juridinius asmenis plėtoti draugišką aplinkai energetiką ir tam skiria paramą įvairiems projektams. 2021 m. kovo pradžioje vėl planuojama parama šalies gyventojams, norintiems patiems iš saulės spindulių pasigaminti elektros.

Anot LR energetikos ministerijos atstovų, kiekvienas gyventojas paprastai gali pasiskaičiuoti paramos išmokos dydį – užtenka padauginti planuojamos įsirengti saulės elektrinės galią kilovatais (kW) iš fiksuoto įkainio – 323 eurų už 1 kW galios. Pavyzdžiui, įsirengus 5 kW saulės elektrinę, bus galima gauti 1615 Eur kompensaciją, o pastačius 10 kW saulės jėgainę – 3230 Eur.

Paskaičiuota, jo pasinaudojus parama, investicijos į saulės elektrinę turėtų atsipirkti per 6-7 metus. Jeigu parama nesinaudojama, atsiperkamumo laikotarpis statistiškai siekia 9-10 metų.

Taigi, jei pasinaudos parama, gyventojas iš savo piniginės turės skirti 677 Eur 1 kW įrengimui, Stogo plotas, reikalingas 1 kW įrengimui, yra 7 kvadratiniai metrai. Norint įrengti 10 kW elektrinę reiktų 70 kv. m.

Šiuo metu parama skiriama individualių namų savininkams, tačiau ateityje planuojama skirti lėšų ir daugiabučių namų gyventojams. Jeigu LR Seimas pritars tokiam įstatymui, saulės elektrines bus galima projektuoti ir įsirengti kartu su daugiabučio renovacijos darbais, o taip pat – ir visiems norintiems individualių butų savininkams.

Nusprendusiems įsirengti saulės elektrinę, reikia įvertinti kokio dydžio elektrinės reikės ir ar jūsų pastato stogas tam tinkamas, ar užteks stogo ploto. Mūsų įmonės darbuotojai pasiruošę Jums padėti ir profesionaliai įvertinti bei statistiškai pagrįsti Jūsų poreikius bei pastatų techninius parametrus.

Ateities strategijos

ES ar valstybės fondų, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti, paramos gavimo procesas nuolat tobulinamas, nes siekiama kuo didesniam elektros vartotojų skaičiui sudaryti kuo paprastesnes taisykles bei finansiškai patrauklias sąlygas.

Šios paramos tikslas – sukurti palankias galimybes patiems energijos vartotojams pasigaminti savo poreikiams reikalingą elektros energiją. Taip skatinama energetinė nepriklausomybė, kuri akcentuota ir 2018 m. patvirtintoje Nacionalinėje energetikos nepriklausomybės strategijoje.

Šioje strategijoje numatoma, jog jau 2030 m. ne mažiau nei 30 proc. patys pasigamins elektros energiją savo poreikiams, o 2050 m. – ne mažiau kaip 50 proc. Toks virsmas iš elektros vartotojų į jos gamintojus yra neatsiejamas nuo žaliosios energetikos plėtros.

Atsinaujinančių elektros išteklių jėgaines itin patogu įrengti vykdant daugiabučių ar privačių namų renovaciją. Todėl pildant paraiškas dėl renovacijos patariame pasidomėti ir galimybėmis įsirengti saulės elektrines, kurios taptų ilgamete investicija į energetinę nepriklausomybę ir tvarų vartojimą. Ateityje tai taip pat padės padaryti ir išmaniosios technologijos, kurios efektyviai reguliuos elektros ir šilumos sistemas bei padės taupyti energiją kiekvienuose namuose.

Planuojama, kad aplinką teršiančias transporto priemones sparčiai keis aplinkai draugiški elektromobiliai, bus vykdomas viešojo transporto elektrifikavimas. „Solners“ komanda jau dabar prisideda prie patogaus elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo kūrimo. Tokias stoteles pravartu įsirengti prie namų, nes tai pats patogiausias būdas užtikrinti, jog Jūsų transporto priemonei niekada nepritrūks energijos.

LR Energetikos ministerijos atstovai, teikdami informaciją apie paramos lėšų įsisavinimo galimybes, nuolat atkreipia dėmesį, jog visus darbus derėtų patikėti atestuotiems rangovams.  „Solners“  komanda turi visus aukščiausią kvalifikaciją atitinkančius sertifikatus, tad gali teikti būtinas deklaracijas apie elektrinių atitikimą teisės aktų techniniams reikalavimams.

Lietuvos Nacionalinėje energetikos nepriklausomybės strategijoje numatoma tapti energetikos inovacijų lydere regione, tad mes visomis išgalėmis prie to prisidėsime ir kviečiame visus nuolat domėtis galimybėmis plėtoti saulės energetiką ir skatinti draugiškumą aplinkai.

NACIONALINĖ ENERGETIKOS NEPRIKLAUSOMYBĖS STRATEGIJA