Per kiek laiko įrengiama saulės elektrinė?

Turėdami ilgametę patirtį standartinę iki 30 kW saulės elektrinę nuo projekto pradžios  iki pilno paleidimo įrengsime per maždaug mėnesį, o virš 30 kW – per 6 mėnesius, priklausomai nuo įrengimo vietos, projektavimo sąlygų ir pan.

Kokio galingumo energijai įrengti nereikia leidimų?

Buitiniams vartotojams, įsirengiantiems iki 30 kW saulės elektrines, nereikia gauti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) išduodamų leidimų vykdyti veiklą elektros energetikos sektoriuje ir kreiptis dėl pažymos apie saulės elektrinės įrenginių techninę būklę.

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?

Anot LR energetikos ministerijos atstovų, kiekvienas gyventojas paprastai gali pasiskaičiuoti paramos išmokos dydį – užtenka padauginti planuojamos įsirengti saulės elektrinės galią kilovatais (kW) iš fiksuoto įkainio – 323 eurus už 1 kW galios. Pavyzdžiui, įsirengus 5 kW saulės elektrinę, bus galima gauti 1615 Eur kompensaciją, o pastačius 10 kW saulės jėgainę – 3230 Eur.

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?

Paskaičiuota, jo pasinaudojus parama, investicijos į saulės elektrinę turėtų atsipirkti per 6-7 metus. Jeigu parama nesinaudojama, atsiperkamumo laikotarpis statistiškai siekia 9-10 metų.

Kokia paramą galima gauti iš valstybės ar ES?

2019 m. parama siekia 323 eurus už 1 kW. Nuo 2019-ųjų metų gegužės iki 2022-ųjų metų ES planuoja skirti daugiau nei 16 mln. eurų paramą fiziniams asmenims atsinaujinančių energijos išteklių srityje.

Kokia gali būti pigiausia saulės elektrinė?

Pigiausia saulės elektrinė gali būti mini-elektrinė, kurios orientacinė kaina bus nuo 900 Eur.

Kokia garantija suteikiama saulės elektrinėms?

Saulės elektrinių įranga labai sparčiai tobulėja ir džiugu paminėti, kad vieni lyderių Šiaurės Europoje saulės modulių gamybos srityje yra lietuviai. Jų gaminamiems moduliams garantija suteikiama net iki 30 metų, o taip pat jie reikalauja minimalios techninės priežiūros.

Ar Lietuvoje užtenka saulės šviesos energijos gamybai?

Taip, saulės šviesos ir elektrinių pagaminamos energijos užtenka tiek buitiniam, tiek ir pramoniniam vartojimui. Sudarius sutartį su ESO, perteklinę energiją galima „saugoti“ ir panaudoti tada, kai saulėtų dienų būna kiek mažiau (pvz., žiemos metu). Jei elektros energijos ima trūkti, tuomet pagal sutartį ją taip pat galima įsigyti iš ESO.

Kokie pagrindiniai saulės energetikos privalumai?

Saulės energetika yra draugiška gamtai. Taip pat – tai viena pigiausių energijos rūšių, o be to jos eksplotacija reikalauja minimalios priežiūros. Tai tyli ir patikima energetikos rūšis, kuri visame pasaulyje vadinama ateities elektros energetikos technologija.
Taip pat saulės energetika užtikrina energetinę nepriklausomybę ir patraukliausią elektros kainą.